سایت رسمی محمد شریعتمداری

نه به شما دروغ می‌گویم، نه به رهبری و نه به خودم

تاریخ : 13 خرداد 1403, 09:11 نویسنده : modir بازدیدها : 422 نظرات : 0 موضوع : اخبار ویژه / اخبار / سخن روز
  • 0
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خرد محمد شریعتمداری وزیر اسبق کار در دولت دوازدهم پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری طی سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دردمندانه می‌گویم نابودی یک ملت زمانی از راه می‌رسد که امید و رویایی نداشته باشد.
زیستن توام با عزت و رفاه مردم در سایه کاهش منازعات


با عرض سلام و احترام به محضر مردم شریف ایران ، شهدای این مرزو بوم و شهدای خدمت و امام شهدا ، خمینی کبیر و شهدای سرزمین مظلوم غزه


ملت شریف ایران دردمندانه می گویم نابودی یک ملت زمانی از راه می‌رسد که امید و رویایی نداشته باشد. درست است که بدون سیاست گذاری نمی توان حکمرانی موفقی داشت ولی هیچ سیاستی هم بدون یک روح جمعیِ امیدوار و متحد موفق نخواهد شد و امروز من به این دلیل، اینجا هستم که می دانم حال ایران ما این میراث مشترکمان خیلی خوب نیست ، اما باور دارم که می شود اوضاع را بهتر کرد و ایرانی آباد و شاد ساخت.


  • در این مسیر ۴ دستور کار مشخص اینجانب به شرح ذیل است : 

یکبار برای همیشه ، برای بهبود کیفیت زندگی مردمان باید درگیری ها و نزاع های بنیاد برکن بین گروه های اثرگذار بر عرصه سیاست و قدرت که در کنار فشارهای بدخواهان خارجی منافع مردم و کیان کشور را به خطر انداخته و موجب شکست سیاست ها می شود توقف یابد.

وعده می دهم که تحقق این هدف به پشتوانه سالها همکاری با گرایشات مختلف سیاسی و رویکرد میاندارانه ای که مشی گفتمانی و عملی اینجانب بوده است ، اختیارات رئیس جمهوری را به گونه ای به کار گیرم که بازیگران موثر بر سیاست، توان خود را علیه منافع مردم ایران در دعواها و پنجه کشیدن ها تلف نکنند . 

نه حاکمیت دوگانه شکل میدهم و  نه یکدست سازی و خالص سازی خواهم کرد بلکه تلاش می کنم تفاهم و ائتلاف حداکثری را برای حل مسائل مردم بوجود آورم. 


در حوزه بین الملل در تعامل با همه ارکان نظام، ساز و کاری نتیجه گرا در مسیر حل مساله تحریم فراهم خواهم کرد. با پرهیز از نگاه سیاه و سفید به کشورها ، رویکرد سیاست خارجی ایران را با محوریت بهره مندی مردم از دیپلماسی اقتصاد محور ، حفظ هویت تمدنی ایران و ارتقای احترام ایرانیان بنا می کنم. 


وعده میدهم متکی به تجربه های موثر در اداره ۳ ابر وزراتخانه ، خردمندی را در عرصه حکمرانی حاکم نموده و الزامات تحقق توسعه متوازان را بدور از خیال بافی و آمارسازی بر همه ارکان دولت جاری سازم . 

شایستگان را در عرصه اداره کشور به کار خواهم گرفت که به فرموده مولای متقیان علی (ع) «تقدم افاضل بر اراذل» حق واقعی مردم بر حاکمان است و من این حق را ادا خواهم کرد.   


با تاکید میگویم اگر رٍئیس جمهور شوم صدای همه مردم خواهم بود. من صدای نجواهای خاموش ، صدای جوانان خلاق ، دختران و پسرانی خواهم بود که نه کسی آنها را می بیند و نه کسی آنها را به رسمیت می شناسد. صدای نسلی خواهم بود که دغدغه ها و مطالبات آنها از جنس سیاست زدگی های امروز نیست ، وعده می دهم که با تعامل با سایر قوا مردم را از کلافگی محدودیت های اینترنتی نجات دهم ، من صدای معلولان ، کودکان کار و خیابان، آسیب دیدگان خواهم بود. 

به باور من بدون شک دستاوردهای این برنامه کاهش فقر ، تحقق عدالت در همه ابعاد جنسیتی ، قومی ، مذهبی و آموزشی و حفاظت از محیط زیست ایران عزیز خواهد بود. 


مردم شریف ایران با درک وضعیت رنج آور شما در حوزه های معیشت، مسکن، درمان متعهدم که این شرایط را به طور جدی بهبهود بخشم ، همانگونه که در دوره مسئولیتم در وزارت رفاه در اوج محدودیت های مالی ، ۵ میلیون بازنشسته بهره مندی از همسان سازی و متناسب سازی حقوقشان را به چشم دیدند. 


و اما سخن آخر آنکه؛ 

آمده ام که با پشتوانه رای شما حق زیستن توام با عزت و رفاه مردم این سرزمین در سایه کاهش منازعات و رفع مخاصمات را ادا کنم و در این مسیر متعهد هستم نه به شما دروغ بگویم ، نه به رهبری و نه به خودم . 


محمد شریعتمداری
۱۴۰۳/۰۳/۱۳

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود