سایت رسمی محمد شریعتمداری

محمد شریعتمداری: نه حاکمیت دوگانه؛ نه یکدست سازی - ایمنا

تاریخ : 13 خرداد 1403, 11:32 نویسنده : modir بازدیدها : 15 نظرات : 0 موضوع : سایر رسانه ها
  • 0
به گزارش خبرگزاری ایمنا، محمد شریعتمداری بعد از ظهر امروز _ یکشنبه سیزدهم خرداد_ سخنان خود را با درود بر شهدای خدمت و خمینی کبیر و شهدای غزه آغاز و اظهار کرد: ملت شریف ایران دردمندانه بگویم نابودی یک ملت زمانی از راه می‌رسد که امید و رویایی نداشته باشند، درست است که بدون سیاستگذاری نمی‌توان حکمرانی موفقی داشت اما هیچ سیاستی هم بدون یک روح جمعی امیدوار موفق نخواهد شد.
وی افزود: امروز به این دلیل آمده‌ام که می‌دانم حال ایران، این میراث مشترک خوب نیست اما باور دارم که می‌شود ایرانی آباد و شاد ساخت و در این مسیر چهار راه کار در دست دارم.
وی ادامه داد: یک بار برای همیشه برای بهبود کیفیت زندگی مردمان باید درگیری‌ها و نزاع‌های بنیادبرکن بین گروه‌های اثرگذار در عرصه سیاست و قدرت که در کنار فشارهای بدخواهان خارجی، منافع مردم و کیان کشور را به خطر انداخته و موجب شکست سیاست‌ها می‌شود، توقف یابد.
وی تاکید کرد: وعده می‌دهم که تحقق این هدف به پشتوانه سال‌ها همکاری با گرایش‌های مختلف سیاسی و رویکرد میانی که مشی گفتمانی اینجانب بوده است، اختیارات رئیس جمهوری را به گونه به کار می‌گیرم که بازیگران مؤثر در سیاست توان خود را علیه منافع ملت ایران در دعواها و پنجه کشیدن‌ها صرف نکنند.
شریعتمداری یادآور شد: نه حاکمیت دوگانه شکل می‌دهم و نه یکدست سازی و خالص سازی خواهم کرد بلکه تلاش می‌کنم تفاهم و ائتلاف حداکثری را برای حل مسائل مردم به وجود آورم، در حوزه بین‌الملل و تعامل با همه ارکان نظام ساز و کاری نتیجه گرا در مسیر حل مسئله تحریم فراهم خواهم کرد و با پرهیز از نگاه سیاه و سفید به کشورها رویکرد سیاست خارجی ایران را با محوریت بهره‌مندی مردم از دیپلماسی اقتصاد محور، حفظ هویت تمدنی ایران و احترام به همه ایرانیان بنا می‌نهم.
وی ادامه داد: وعده می‌دهم متکی به تجربه‌های مؤثر در اداره سه ابر وزارتخانه کرامت‌مندانه در عرصه حکمرانی حاکمیت نموده و الزامات تحقق توسعه متوازن را به دور از خیال‌بافی در هم ارکان دولت جاری سازم.
وی اضافه کرد: شایستگان را در عرصه اداره کشور به کار خواهم گرفت که حق واقعی مردم بر حاکمان است و آن را ادا خواهم کرد، اگر رئیس جمهور شوم صدای همه مردم خواهم بود، من صدای نجواهای خاموش، جوانان خلاق، دختران و پسرانی خواهم بود که نه کسی آنها را می‌بینید نه به رسمیت می‌شناسد؛ صدای نسلی خواهم بود که دغدغه‌ها و مطالبات آنها از جنس سیاست زدگی‌های امروز نیست.
شریعتمداری ابراز کرد: وعده می‌دهم با تعامل با سایر قوا مردم را از کلافگی محرومیت‌های اینترنتی نجات دهم، به باور من دستاوردهای این برنامه کاهش وقت، تحقق عدالت در همه ابعاد و حمایت از محیط زیست ایران عزیز خواهد بود، مردم شریف ایران با درک وضعیت شما در حوزه‌های معیشت مسکن درمان متعهد هستم که این شرایط را به طور جدی بهبود ببخشم.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود