سایت رسمی محمد شریعتمداری

پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری؛ شریعتمداری: صدای همه مردم خواهم بود - ایرنا

تاریخ : 13 خرداد 1403, 09:53 نویسنده : modir بازدیدها : 18 نظرات : 0 موضوع : سایر رسانه ها
  • 0

تهران- ایرنا ـ داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه شایستگان را در عرصه اداره کشور  به کار خواهم گرفت، گفت: اگر رئیس جمهور شوم صدای همه مردم خواهم بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،محمد شریعتمداری پس از ثبت نام در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های خود پرداخت و با بیان اینکه درست است که بدون سیاست‌گذاری نمی‌توان حکمرانی موفقی داشت، اما هیچ سیاستی هم بدون یک روح جمعیِ امیدوار و متحد موفق نخواهد شد، گفت: امروز من به این دلیل اینجا هستم که می‌دانم حال ایران ما، این میراث مشترکمان خیلی خوب نیست، اما باور دارم که می‌شود اوضاع را بهتر کرد و ایرانی آباد و شاد ساخت.

وی با بیان اینکه ۴  دستور کار مشخص دارم، گفت: یکبار برای همیشه، برای بهبود کیفیت زندگی مردم باید درگیری‌ها و نزاع‌های بنیاد برکن بین گروه‌های اثرگذار بر عرصه سیاست و قدرت که در کنار فشارهای بدخواهان خارجی منافع مردم و کیان کشور را به خطر انداخته و موجب شکست سیاست‌ها می‌شود، توقف یابد.

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: وعده می‌دهم که برای تحقق این هدف به پشتوانه سال‌ها همکاری با گرایشات مختلف سیاسی و رویکرد میاندارانه‌ای که مشی گفتمانی و عملی اینجانب بوده است، اختیارات رئیس جمهوری را به گونه‌ای به کار خواهم گرفت  که بازیگران موثر بر سیاست، توان خود را علیه منافع مردم در دعواها و پنجه کشیدن‌ها تلف نکنند.

شریعتمداری اضافه کرد: نه حاکمیت دوگانه شکل می‌دهم و  نه یکدست سازی و خالص‌سازی خواهم کرد، بلکه تلاش می‌کنم تفاهم و ائتلاف حداکثری را برای حل مسائل مردم به وجود آورم. 

وی در تبیین دومین برنامه خود، افزود: در  حوزه بین الملل در تعامل با همه ارکان نظام، سازوکاری نتیجه گرا در  مسیر حل مساله تحریم فراهم خواهم کرد. با پرهیز از نگاه سیاه وسفید به کشورها ، رویکرد سیاست خارجی ایران را با محوریت بهره‌مندی مردم از دیپلماسی اقتصادمحور، حفظ هویت تمدنی ایران و ارتقای احترام ایرانیان بنا می‌کنم.  

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: وعده می‌دهم  متکی به تجربه های موثر در اداره ۳ ابر وزراتخانه ، خردمندی را در عرصه حکمرانی حاکم کرده  و الزامات تحقق توسعه متوازان را به دور از خیال بافی و آمارسازی بر همه ارکان دولت جاری سازم.
 
شریعتمداری با بیان اینکه شایستگان را در عرصه اداره کشور  به کار خواهم گرفت که به فرموده مولای متقیان علی (ع) «تقدم افاضل بر اراذل» حق واقعی مردم بر حاکمان است و من این حق را ادا خواهم کرد، اظهار کرد: اگر رئیس جمهور شوم صدای همه مردم خواهم بود. من صدای نجواهای خاموش بود، صدای جوانان خلاق ، دختران و پسرانی خواهم بود که نه کسی آنها را می‌بیند و نه کسی آنها را به رسمیت می شناسد.
وی افزود: صدای نسلی خواهم بود که دغدغه‌ها و مطالبات آنها از جنس سیاست زدگی‌های امروز نیست. وعده می‌دهم که با تعامل با سایر قوا مردم را از کلافگی محدودیت‌های اینترنتی نجات دهم، من صدای معلولان ، کودکان کاروخیابان و آسیب دیدگان جامعه ایران خواهم بود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: به باور من بدون شک دستاورد این برنامه، کاهش  فقر ،  تحقق عدالت در همه ابعاد جنسیتی، قومی، مذهبی و آموزشی و حفاظت از محیط زیست ایران عزیز خواهد بود.

شریعتمداری خطاب به مردم، اظهار کرد:  با درک وضعیت رنج‌آور شما در حوزه‌های درمان و مسکن و معیشت، متعهدم این شرایط را به طور جدی بهبهود بخشم ، همانگونه که در دوره مسئولیت وزارت رفاه در اوج محدودیت‌های مالی، ۵ میلیون بازنشسته بهره‌مندی از همسان سازی و متناسب سازی حقوقشان را به چشم دیدند. 
 
Play00:0000:49MuteSettingsPIPAirPlayEnter fullscreenDownload
به گزارش ایرنا، نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات از ۱۰ خردادماه آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت. پس از آن شورای نگهبان در مدت هفت روز صلاحیت داوطلبان را بررسی می‌کند و اسامی نامزدها ۲۲ خردادماه منتشر خواهد شد.
تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز از ۲۳ خردادماه آغاز و تا هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت و در نهایت هشتم تیرماه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برگزار و نهمین رئیس جمهور با رأی مستقیم مردم برگزیده خواهد شد.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود