سایت رسمی محمد شریعتمداری

شریعتمداری: امام راحل (ره)، منادی اسلام پویا در اندیشه و عمل بود

تاریخ : 13 خرداد 1400, 12:17 نویسنده : modir بازدیدها : 3797 نظرات : 0 موضوع : اخبار
  • 0
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خرد، متن پیام محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به این شرح است : 
سی دو سال از فقدان بزرگ مرد تاریخ اسلام و انسانیت گذشت،یگانه ای که با قامتی استوار پرچم آزادگی را برافراشت و با حکمت و موعظه حسنه، خلیل وار، مردم را به سوی معبود فرا خواند. 
در آستانه رحلت عارف وارسته ای هستیم که برخاسته از جامعه محرومان و مستضعفان بود و نقشی بی بدیل در بیداری و وحدت مسلمانان داشت و در عصر حاضر نیز جهان اسلام وامدار آرمان های والای اوست .
در بخشی از این پیام آمده است : بدون شک امام راحل عظیم الشان (ره)، منادی اسلام پویا در اندیشه و عمل بود و پیروزی انقلاب اسلامی مهم ترین حاصل سال ها تلاش فکری و جهادی ایشان در عرصه احیای دین و اصلاح جامعه شد. قطعا او بود که اسلام ناب محمدی (ص) را در برابر اسلام امریکایی قرار داد و هم او بود که پیوند دهنده محکم دین و سیاست و فراخواننده مردم مسلمان برای استقرار حکومت اسلامی شد .
یقینا" رهبری خردمندانه او بود که مسلمانان و مستضعفان را در مبارزه علیه ظلم و استبداد یاری کرد و جهان اسلام را حیاتی نو بخشید.
 او به امت اسلامی وحدت بخشید و جمع پراکنده مسلمانان را به هم پیوند زد و آنان را در برابر دنیای کفر و استکبار متحد ساخت و چشم انداز روشنی را در مقابل محرومان و مستضعفان عالم  گشود. از این رو، اندیشه های آن احیاگر بزرگ دین و مصلح اجتماعی، روشنی بخش نسل های تشنه آزادی و عدالت در سراسر گیتی و به ویژه جهان اسلام است.
در بخش دیگری  از این پیام آمده است: امام راحل عظیم الشان قبل از آن که پرچم اسلام را در این سرزمین به اهتزاز در آورد شیوه «علمداری» را از علمدار کربلا فرا گرفته بود. او پیش از آن که «انقلابی حسینی» به پا کند، در کربلا آیین «پیروزی خون بر شمشیر» را در مکتب قافله سالار شهیدان آموخته بود و هنگامی که تصمیم گرفت با فرعونیان زمانه به مبارزه برخیزد، پیشاپیش صبر و تحمل زندان ، شکنجه و تبعید را از امام و جدش در کاظمین فراگرفته بود.
در بخش دیگر پیام وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی آمده است : او رهبری بی مانند بود که همواره در راه عدالت، استقلال و آزادی مسلمانان از زیر سلطه مستکبران پای فشرد و از کنار این راه ناهموار بی اعتنا عبور نکرد.  
آن رهبر فرزانه ، با ایمان راسخ به خداوند متعال و ارتباط نزدیک با قرآن و عترت و التزام عملی به احکام الهی، به مرتبه والایی از عبودیت دست یافت. نور عبودیتی که در وجود مبارکش متجلی بود،از او بنده ای ساخته بود که توانست در نقش یک مربی بزرگ، میلیون ها انسان را در مسیر بندگی خداتربیت کند و مانند خورشیدی عالم تاب بر جهان سرگشته کنونی بتابد .
ملت شریف ایران اسلامی، همپای پیر و مراد خویش ، چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از آن و  تا امروز که بیش از سه دهه از عروج  ملکوتی اش می گذرد همچنان پایبند و وفادار به آرمان های اوست.
 چهاردهم خرداد سالگرد رحلت مصلح کبیر و طلایه دار اسلام ناب محمدی(ص)، حضرت امام خمینی(ره)، را به محضر رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی، ملت سرافراز ایران اسلامی  و خانواده بزرگ وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تسلیت و تعزیت می گویم . 
امید می رود با  اندیشیدن به تعالیم والا و اندیشه های عمیق و تابناک آن ابرمرد تاریخ معاصر اسلام بیش از در راه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی گام برداریم.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود