رضایت 86 درصدی جامعه هدف از مزایای بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

تاریخ : 30 اردیبهشت 1400, 15:30 نویسنده : modir بازدیدها : 665 نظرات : 0 موضوع : اخبار ویژه
  • 0
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری دردیدار با مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،افزود: میزان رضایت مسئولیت مهم ما را در این زمینه سنگین تر می کند . 
وی اظهارداشت: امروز یکی از بهترین روزهای زندگی ما ست، زیرا در کنار کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی هستیم که به طور مستقیم با جامعه هدف در ارتباط  بوده و توانستند آمار رضایت قابل قبولی را کسب کنند.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی ادامه داد: انسان با آرمان‌گرایی زنده است،زیرا اگر این آرمان‌گرایی را نداشته باشد مانند یک مرده است، تلاش ، کوشش و آرزو است که به زندگی انسان امید و حیات می بخشد.  آرمان گرایی در زندگی شخصی انسان به نوعی و در زندگی اجتماعی او به نوع دیگر نمایان می‌شود. 
شریعتمداری یاد آورشد :  در زندگی اجتماعی هرچه آرمان‌ها در نقاط دورتر باشد همواره انسان تلاش و کوشش بیشتری برای دستیابی به آن به خرج می‌دهد.
وی با اشاره به موفقیت های صندوق بیمه اجتماعی در کسب رضایتمندی جامعه هدف گفت: با وجود موفقیت‌های بسیار زیاد مدیرعامل و مجموعه صندوق بیمه اجتماعی، هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم ،بنابراین باید تلاش کنیم تا به آن دست یابیم.
وی ادامه داد: آقای شیرکانی،از مدیران جوان وزارتخانه بوده و با حضور او در صندوق شاهد نشاط و سرزندگی جدید همراه با خلاقیت بوده‌ایم و امروز شاهد آثار و نتایج آن هستیم که این امر موجب خشنودی است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: عملکرد مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر موجب امید و اعتماد در جامعه روستایی و عشایری است. 
شریعتمداری با بیان اینکه کسب رضایت در جامعه هدف شرط اصلی و مهم است، گفت: یکی از رویکردهای ما در وزارت این بود که نباید از خودمان راضی باشیم، وقتی این اعتماد و امید مسجل می‌شود که یک ارزیابی بیرونی خصوصا درجامعه‌ای که از ما خدمت می‌گیرند انجام شود.
وی ضمن قدردانی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی تاکید کرد: روستائیان و عشایر منادی امید و اعتماد در ایران امروز هستند. 
شریعتمداری، یکی از رویکردهای مهم در وزرات تعاون، کار ورفاه اجتماعی  در دوره مدیریت خود را انجام نظرسنجی از جامعه هدف در هرسیاست و اقدامی بیان کرد و گفت: این نظرسنجی با هدف آگاهی از میزان رضایت مردم و مخاطبین  از وزارتخانه و کارگزاران ما صورت گرفت.
وی افزود: برهمین اساس یک تیم مجرب در اسفندماه سال گذشته، نظر سنجی علمی از جامعه هدف صندوق عشایر و روستائیان انجام داد.
شریعتمداری اظهار داشت: این نظرسنجی با حجم نمونۀ  یک هزار و 103 نفر در تمامی استان‌های کشور انجام شد و گردآوری اطلاعات در  اسفند 1399 توسط ۹پرسشگر از دانشگاه‌های تهران وعلامه طباطبایی  در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی صورت گرفت.
وی افزود:  این نمونه‌گیری به شیوۀ تصادفی ساده و براساس اطلاعات و شماره تماس هایی که از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اختیار مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی قرار گرفته بود، انجام شد.  
شریعتمداری تاکید کرد: این رضایت و اعتماد در زمانی که کشور با فرسایش اعتماد و امید مواجه است بسیار  ارزشمند است.
طبق آمارهای اعلام شده شریعتمداری؛ 60 درصد مخاطبین از افزایش مستمری خودشان تاحدی، زیاد و خیلی زیاد رضایت داشته‌اند، 52 درصد معتقد بودند که این میزان افزایش تا حدی، زیاد و خیلی زیاد در تامین هزینه‌های زندگی آنهاموثر بوده است.
وی با اشاره به نتایج این نظرسنجی گفت:  این یعنی ما در سال‌های سخت تحریم و کرونا موفق شدیم تا حدی به معیشت مردم کمک کنیم.
به گفته وی؛ درصد بالایی یعنی حدود 30 درصد از مخاطبین اطلاع کافی از اجرای این طرح نداشتند. به عبارت دیگر اگر ما اطلاع رسانی موثرتری داشته باشیم این رضایت نیز بیشتر خواهد شد.
شریعتمداری برهمین اساس  از کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی خواست تا نماینده وی در بین روستائیان و عشایر و بالعکس باشند. 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طبق نظر سنجی یاد شده، 63 درصد  جامعه هدف این صندوق نسبت به مدیران زیاد و خیلی زیاد، 30 درصد تاحدی اعتماد دارند و فقط 7 درصد دارای اعتماد کم هستند. به معنای دیگر این اعتماد سرمایه اجتماعی مهمی است که در اختیار شماست و باید آن را پاس داشت.
وی افزود: طبق نظر سنجی مذکور 50 درصد جامعه هدف به آینده صندوق اعتماد دارند و گفته‌اند وضعیت صندوق در آینده بهتر می‌شود و فقط 7 درصد گفته اند وضع بدتر خواهد شد. 
شریعتمداری تاکید کرد:  نکته ای که مسئولیت ما را بسیار زیاد می کند این است که 86 درصد از مخاطبین این نظرسنجی گفته اند که این بیمه در ایام پیری و از کارافتادگی، تا حدی‌، زیاد و خیلی زیاد به کارشان می‌آید و 83  درصد از خدمات کارگزاری های صندوق بیمه روستایی و عشایر به میزان بسیار زیاد وتاحدی، رضایت داشتند.
وی بر ضرورت حفظ این اعتماد و امید،  ارتقاء خدمتگذاری و لزوم گسترش این امید و اعتماد در سایر قشرها و مناطق روستایی و عشایری تاکید کرد.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود